Menu Zamknij

Jak rozwinąć w sobie pewność siebie?

pewność siebie

“Wspaniałe sukcesy osiągają tylko ci, którzy ośmielili się uwierzyć, że coś w nich samych jest potężniejsze od okoliczności” – Bruce Barton

Każdy z nas może rozwinąć w sobie niezachwianą pewność siebie. Poczuć w sobie wewnętrzną moc; zdobyć wszystko czego zapragnie, pokonać wszelkie trudności i sięgnąć po upragnione cele. Wystarczy tylko w siebie uwierzyć. Uwierz w to, że masz w sobie wszystko co ci jest do tego potrzebne. Jedyne co cie powstrzymuje to twój lęk – lęk przed tym, że sobie nie poradzisz. To on odbiera ci odwagę, sprawia, że odczuwasz wątpliwości, wahasz się, aż w końcu się poddajesz.

Przestań żyć strachem i uwierz w to, że masz w sobie wszystko co ci jest potrzebne, aby osiągnąć to co sobie wymarzyłeś. Rozwiń w sobie prawdziwą wiarę we własne możliwości, we własne zdolności. Uwierz mi – masz je. Ludzie którzy coś osiągnęli w życiu nie wahają się przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji, nie stoją w miejscu, ich życiem nie rządzi strach.

Przestań w siebie wątpić i zaufaj swojej wewnętrznej sile. Rozwiń w sobie nieograniczoną pewność siebie.

Kiedy już uwierzysz we własne możliwości osiągnięcie wyznaczonego celu stanie się bardzo proste, a każde następne jeszcze łatwiejsze. Zaczniesz sobie wyznaczać coraz trudniejsze cele. Droga ku ich osiągnięciu nie będzie udręką, ale przyjemnością, zabawą. Bo to co łatwe i proste jest przyjemnością.

Zwiększą pewnością siebie zmienisz swój stosunek do świata i do siebie. Staniesz się bardziej przyjazny, optymistyczny, będziesz tryskać energią. Twoje zachowanie relacje z innymi ulegną poprawie i będą bardziej owocne. Nawet twoja postura nabierze innych kształtów.

“Potężniejszy, popularniejszy i bardziej przekonujący” – Bryan Tracy

Więc, jak osiągnąć tę nieograniczoną moc? Jak być pewnym siebie człowiekiem?

Po pierwsze przestań w siebie wątpić. Wszystko dzieje się w twojej głowie. Pomyśl o sobie w taki oto sposób – Jestem pełnowartościową osobą, mam mnóstwo zalet, mogę osiągnąć wszystko czego zapragnę. Jestem pewny siebie i wierze we własne możliwości. Następnie zacznij się tak zachowywać, nie analizuj tylko bądź taką osobą, nie pozwól aby jakikolwiek niepokój wkradł się w twoje myśli. Po prostu bądź, choć przez chwile, osobą pewną siebie. Na pewno zauważysz zmianę w sowim zachowaniu , i w myśleniu – bo to jest podstawa.

Większość ludzi wątpi w siebie i nie wierzy możliwości – nie myśl, że tylko ty tak masz. Już w e wczesnym dzieciństwie porównujemy się z innymi. Oceniamy, analizujemy, i nie zawsze takie porównania wypadają na nasza korzyść. Niestety to odbija się naszym poczuciu wartości. Wszystko to zostaje w naszej podświadomości, i niestety odczuwamy skutki w naszym wątpiącym w nas myśleniu. Nasze przekonani o nas samych, nasze życiowe doświadczenia wpływają na naszą pewność siebie. Niektóre ją wzmacniają, podnosząc tym samym naszą wiarę w siebie, ale i są takie, które tę wiarę nam odbierają. Każde niespełnione pragnienie zakodowuje nam w głowie jakieś przekonanie o naszej niepełnowartościowości, a jeżeli takich niespełnionych oczekiwań następuje po sobie jakaś seria, to dopiero możemy całkowicie stracić pewność siebie. Gdy w takich trudnych dla nas momentach jesteśmy zdani tylko na siebie to dla naszego bezpieczeństwa wycofujemy się i zamakamy się w sobie. Krytyka ze strony innych jeszcze bardziej zwiększa nasze poczucie beznadziejności i rani nasze “ja” – co niestety odbiera nam poczucie pewności siebie.

Każde przekonanie o nas , o świecie ma wpływ na nasze subiektywne odczuwanie pewności siebie. Wszystko jest w tobie – w twojej głowie. Nikt nie może ci zwiększyć pewności siebie – tylko ty sam.

Tylko ty pracujesz na swój sukces. Coś ci się udało – zapamięta to na długo i przypominaj sobie w tych cięższych momentach., w chwilach, w których twój cel staje się odległy. Zaraz, stop, raz mi się udało, uda mi się i kolejny raz. Wracaj myślami do chwil, w których czułeś się bardziej pewny siebie, w chwilach, w których wszystko przychodziło łatwo, kiedy życie było proste, a woje decyzje płodne i przynoszące ci same satysfakcje. Napełnij swoją podświadomość myślami pełnymi pozytywów, pełnymi optymizmu. Już od rana planuj, rozmyślaj na efektami przynoszącymi ci radość i zadowolenie. Nie myśl o tym, ze ci się nie powiedzie – bo i po co o tym myśleć, o tylko spowolni ci w działaniu, i przyczyni się do tego, że twoja powoli rozkwitająca pewność siebie znów schowa się w zalążku.

Chcesz być pewny siebie, szczęśliwy i spełniony – możesz być, tylko w to uwierz. Moc autosugestii jest najsilniejsza mocą na świecie. Stajesz się tym co myślisz.

I jeszcze jedna myśl zapożyczona z książki

“Jeżeli wierzysz, że ci się uda i jeżeli wierzysz, że ci się nie uda, to masz rację”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *