Jak można ocieplić poddasze? - swobodaumyslu.pl

Jak można ocieplić poddasze?

Jednym z miejsc, przez które w każdym domu ucieka bardzo dużo ciepła, jest poddasze. Dlatego też w przypadku remontu warto je ocieplić. Na rynku istnieje sporo firm, które oferują ocieplanie poddasza Warszawa. Najczęściej do realizacji tego zadania stosuje się wełnę mineralną, styropian, czy też pianę poliuretanową.


Wełna mineralna


Ta metoda ocieplania poddasza jest najpopularniejsza, ponieważ jej przewodność cieplna wynosi od 0,045 do 0,030 W/(m*K). Grubość tego rodzaju izolacji musi wynosić około 20-25 cm. Oczywiście warstwa może być także grubsza, jednak powyższa wartość to minimum. Pierwsza warstwa takiego ocieplenia znajduje się między krokwiami, następną układa się pod krokwiami. Dzięki temu unika się powstawania mostków cieplnych. Do dachu montuje się ja przy użyciu stalowych profili ocynkowanych.


Styropian


Jest to bardzo klasyczna metoda izolacji cieplnej, która zwłaszcza w Polsce jest bardzo popularna. Charakteryzuje się stosunkowo niską ceną, jednak nie jest elastyczny i trudno nim wypełnić całą przestrzeń pomiędzy krokwiami. Dlatego też warto dokładnie wybrać rozmiar styropianu. Na rynku wyróżnić można płyty EPS o współczynniku przewodzenia ciepła (λ – lambda) 0,030 – 0,042 W/(m*K), oraz XPS o współczynniku λ równym od 0,029 do 0,034 W/(m*K). W przypadku ułożenia styropianowych montuje się stalowy ruszt, a pod krokwiami montuje się dodatkową warstwę styropianu.


Pianka poliuretanowa


Jest to jedna z najnowocześniejszych technologii jeżeli chodzi o ocieplanie poddaszy. Jest ona nowsza zarówno od styropianu, jak również wełny mineralnej. Na rynku znajdują się dwa podstawowe rodzaje pianki poliuretanowej: zamkniętokomórkowa oraz otwartokomórkowa. W przypadku ocieplania dachu stosuje się piankę otwartokomórkową, której grubość powinna wynosić od 18 do 20 centymetrów.


Jak widać sposobów na ocieplenie poddasza, jest całkiem sporo i bez problemowo każdy wśród nich znajdzie ten, który będzie dla niego odpowiedni. Z całą pewnością warto porozmawiać ze specjalistami zanim wybierze się konkretną metodę.

Słowa kluczowe:ocieplanie poddasza warszawa,